Παρασκευή 4 Οκτωβρίου 2013

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΗΣΕ Ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ!

Μπροστά σε 800 φίλους του ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ δεν μπόρεσε να πάρει το πρώτο του τρίποντο απέναντι σε ένα αναιμικό Αχαρναικό.
Στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα μας είχε την πλήρη κατοχή της μπάλας αλλά είχε πρόβλημα στην ολοκλήρωση των φάσεων.
Από την άλλη, η ομάδα του Μενιδίου έπαιζε τον ρόλο του κομπάρσου, αφού δεν πέρασε ούτε μια μπαλιά στην περιοχή του ΦΩΣΤΗΡΑ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αχαρναικός φάνηκε να θέλει κάτι παραπάνω από την ισοπαλία.
Έτσι, βγήκε πιο μπροστά και έχασε διπλή ευκαιρία στο 47' με τον Νιάρο και Ντάλα.
Στο 73' ο Προβατίδης έκανε σέντρα και ο Γουέλκμαν αφύλακτος στο ύψος του πέναλτι με κεφαλιά έκανε το 0-1.
Από εκεί και πέρα ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ πλημμυρισμένος στο άγχος πελαγοδρομούσε.
Για να φτάσουμε στο 86', όπου η χρυσή αλλαγή του Τζάκι Ματάισεν, Μακρίδης, με κοντινό σουτ έσωσε την παρτίδα ισοφαρίζοντας το ματς.
Μετά την ισοφάριση, ο φονέας προσπάθησε να πάρει το τρίποντο αλλά δεν τα κατάφερε.
Πάντως η ομάδα μας για δεύτερο παιχνίδι προβλημάτισε έντονα με την εμφάνιση της.
Το μεγαλύτερο διάστημα το αγώνα, ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ ήταν ασύνδετος με ξεκομμένες τις γραμμές του, ενώ το επιθετικό πρόβλημα ήταν ιδιαίτερα έντονο.
 ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Τ. Ματάισεν): Μοσχονάς, Ανδρίκος, Κουλιμπαλί, Εμέκα, Κακαράς, Κιμανί, Τεγούσης, Κόντι, Παναγιωτόπουλος, Τασουλής (79’ Σεχολάρι), Βούζας (79’ Μακρίδης)
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ (Γ. Στράντζαλης): Βασιλειάδης, Μωυσίδης, Παραράς, Ανδράλας, Προβατίδης, Μανάλης, Νιάρος (61’ Βλάχος), Ντάλας, Ογκουνσότο (46’ Γουέλκμαν), Μιρτσέτα (80’ Αθανασόπουλος), Νεόφυτος