Δευτέρα 9 Δεκεμβρίου 2013

ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ ΣΤΟΝ ΤΑΥΡΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΩΣΤΗΡΑ!

Μεγάλη βαθμολογική ανάσα πήρε σήμερα ο Φωστήρας, που κέρδισε με 2-1 τον Πανηλειακό αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ.
Στα πρώτα λεπτά οι γηπεδούχοι έκαναν δύο «υποψίες» φάσεων μετά από εκτέλεση φάουλ του Αχείμαστου, ενώ οι φιλοξενούμενοι απείλησαν για πρώτη φορά στο 20', μετά με το σουτ του Λιόση. Μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου, υπήρξαν εκατέρωθεν καλές στιγμές με τους Μπιτάνγκ (27'), Μακρίδη (30').
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Πανηλειακός απείλησε με τον Σταμάτη (48'), ο οποίος στο 53' άνοιξε το σκορ όταν πέρασε και τον Εμεκά και ευστόχησε με σουτ. Όμως η χαρά των φιλοξενουμένων δεν κράτησε πολύ. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 67' με την κεφαλιά του Κακαρά («νίκησε» στον αέρα τον Νάστο) και προς το φινάλε έγινε η ολική ανατροπή. Στο 82' ο Λεοντίου με εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ και έστειλε ένα «μήνυμα» τι θα ακολουθήσει. Και αυτό γιατί στο 85' ο Παναγιωτόπουλος με σουτ στη κίνηση μέσα από τη περιοχή, έστειλε τη μπάλα πρώτα στο δοκάρι του Πίτκα και ύστερα στα δίχτυα του.
ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Μοσχονάς, Αχείμαστος, Ανδρίκος, Εμέκα, Κακαράς, Κουλιμπαλί, Τασουλής (73' Λεοντίου), Τεγούσης (65' Κουσουρής), Μακρίδης , Σεχολάρι, Παναγιωτόπουλος.
ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ: Πίτκας, Λίτσος, Κοτσώνης, Χαλούλος, Γανωτής (46' Σταματής), Νάστος, Μαρτίνος (87' Μίλιεβιτς), Λιόσης, Κωνσταντινίδης, Μπιτάνγκ, Πίγκλα (64' Σουλελές).
ΠΗΓΗ: infootball