Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2014

ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ ΣΕΡΙ ΤΟΥ ΦΩΣΤΗΡΑ!

Πλήρης για το τέσσερα στα τέσσερα ο Φωστήρας

Το σερί του Φωστήρα τελείωσε στην Καισαριανή, με την Γλυφάδα να έχει πλέον παίκτες και θέληση να παλέψει για ένα τέλος με αξιοπρέπεια.

Στην αναμέτρηση της Καισαριανής επικράτησε περισσότερο η δύναμη και το πάθος, έγιναν λίγες καλές φάσεις και η αλήθεια είναι πως οι κυριότερες ήταν από την πλευρά του Φωστήρα. Η ομάδα του Ταύρου πάλεψε για το 4Χ4 σε αυτές τις πρώτες αγωνιστικές του δεύτερου γύρου, αλλά δεν αποτελεσματική όσο στα τρία προηγούμενα ματς και έτσι το ματς έμεινε στο 0-0.
Η Γλυφάδα από την άλλη πλευρά είχε την ψυχολογία της καλής εμφάνισης στο Αίγιο και την πίστη πως μπορεί να παλέψει και το απέδειξε μέσα στα 90 λεπτά της αναμέτρησης που ήταν αρκετά καλή, παρότι οι ποδοσφαιριστές δεν δουλεύουν αρκετό διάστημα μαζί.
Σημαντικό ρόλο για να μείνει το 0-0 είχε και ο τερματοφύλακας της Γλυφάδας Πασάι που σταμάτησε αρκετές φορές τα σουτ των ποδοσφαιριστών του Φωστήρα.
Οι δύο ομάδες τελείωσαν με δέκα παίκτες την αναμέτρηση, αφού ο Ζώνας αποβλήθηκε στο 72ο λεπτό με δεύτερη κίτρινη για φάουλ και στο 82ο λεπτό ο Λεοντίου για τον Φωστήρα επειδή κάτι είπε στον διαιτητή σε καθυστέρηση της Γλυφάδας και ενώ περίμεναν το φορείο για να πάρει εκτός τον Ταμπάκη.

ΓΛΥΦΑΔΑ (Κυριάκος Μίχας): Πασάι, Κόκκαλης, Δημακάκος, Μουστάκης, Ζώνας, Αρκουμάνης, Κατσαμακίδης, Δωροβίνης, Ραχήμ (24' Μπολόσης, 78' Νίκου), Παιδάκης (54' Μαρκάκης), Ταμπάκης.
ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Τζάκι Ματάισεν): Μοσχονάς, Κάργας, Ζιαμπάρης, Αχείμαστος, Τασουλής, Εμέκα, Μακρίδης (58' Μουστογιάννης), Τεγούσης (46' Λεοντίου), Λύρας (69' Σμυρλής), Σεχολλάρι, Γκίνο.
Διαιτητής: Αντωνίου (Αθηνών)
Βοηθοί: Φωτόπουλος, Μπαμπάς (Αθηνών)
ΠΗΓΗ: FLNEWS