Κυριακή 1 Ιουνίου 2014

ΑΓΓΑΡΕΙΑ ΚΑΙ 0-0!

Φωστήρας: Δυο απουσίες και επιστροφή

Φωστήρας και Ηρακλής Ψαχνών έμειναν στο 0-0 στον Ταύρο.
Δεν είχε βαθμολογικό ενδιαφέρον η αναμέτρηση του Ταύρου ανάμεσα σε Φωστήρα και Ηρακλή Ψαχνών. Οι δύο ομάδες, στο φινάλε των πλέι οφ, φάνηκαν να μην έχουν όρεξη για ποδόσφαιρο, εξ ου και η εικόνα ότι έκαναν αγγαρεία. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, δεν σημειώθηκε σχεδόν καμία αξιόλογη ευκαιρία. Το ματς ξεκίνησε με τα Ψαχνά να έχουν την κατοχή και τους γηπεδούχους να την ανακτούν όσο περνούσαν τα λεπτά.
Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα ήταν κάπως καλύτερη. Ήταν λίγο πριο δραστήριοι οι ποδοσφαιριστές, όχι όμως σε τέτοιο βαθμό που να θυμίζει επίσημη αναμέτρηση. Το 0-0 έμεινε έως το τέλος και οι δύο ομάδες αποχαιρέτησαν τη φετινή Football League με έναν βαθμό έκαστη.
ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Σβεν Φαντενμπρόεκ): Γιαννιώτης, Κακαράς, Ρουγκάλας, Μακρίδης (73' Γ. Μπαστάνης), Λύρας (46' Θ. Μπαστάνης), Γαρουφαλιάς (59' Μουστόγιαννης), Λεοντίου, Ζιαμπάρης, Σεχολάρι, Τεγούσης, Εμέκα
ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Θωμάς Γράφας): Αγγελόπουλος, Νικολόπουλος, Πατσατζόγλου Β., Βιγιαρέχο, Μπακομήτρος, Πατσατζόγλου Χρ. (46' Πετρούσης), Ντελέκος (76' Καλαϊτζίδης), Παληγεώργος, Κρητικός, Ντινιωτάκης, Σταματής
ΠΗΓΗ: FLNEWS