Κυριακή 30 Νοεμβρίου 2014

ΝΙΚΗ ΕΛΠΙΔΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ!

Επισκοπή - Φωστήρας 2-3 | onsports.gr

Πρώτο τρίποντο (3-2) του Φωστήρα στο πρωτάθλημα απέναντι στην Επισκοπή σε ματς με τρεις αποβολές!
Η διακοπή του πρωταθλήματος, όπως αποδείχτηκε, ήταν ευεργετική για τον Φωστήρα. Η ομάδα του Ταύρου πανηγύρισε στην Κρήτη την πρώτη της νίκη (3-2) απέναντι στην Επισκοπή, σε μία αναμέτρηση που είχε τρεις αποβολές και με τον Φονέα να σημειώνει δύο γκολ με αριθμητικό μειονέκτημα.
Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 3' με τον Σακελλαρίου, αλλά ο σκόρερ στο 21' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Οι Ρεθμυνιώτες οκτώ λεπτά αργότερα έφεραν το ματς στα ίσα με κεφαλιά του Νικόλτση, όμως παρά το αριθμητικό πλεονέκτημα δέχτηκαν δύο γκολ, στο 39' (Μήτκας) και στο 43' με τον Μουστόγιαννη. Αν και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Αχείμαστος με αυτογκόλ έκανε το 2-3, ο Φωστήρας έφυγε νικητής από το ΔΑΚ Γάλλου.
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Κώστας Ανυφαντάκης): Γουναρίδης, Παπαδήμας (57' Τζανάκης), Λάμπρου, Mποτωνάκης, Bουρβαχάκης, Πιθαρούλης, Πετράκος, Βιγιαφάνε (60' Δρακάκης), Ράντοβιτς, Δουμάνης, Νικόλτσης.
ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Κριστόφ Βαζέχα): Γκέκας, Μουστόγιαννης (69' Σιώπης), Γρομητσάρης, Μήτκας, Ράμα, Τεγούσης, Τσεμπέσι, Μπελέρης, Αχείμαστος, Ζυγογιάννης, Σακελλαρίου.
Διαιτητής: Μήτση (Πειραιά)
Βοηθοί: Ζησιμόπουλος (Πειραιά), Μαρνέζος (Χανίων)
ΠΗΓΗ: FLNEWS