Δευτέρα 15 Δεκεμβρίου 2014

ΒΑΖΕΧΑ: ''ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ''

Ο Κριστόφ Βαζέχα μίλησε για την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του και την βελτίωση που ψάχνει μέσα από τα παιχνίδια.
Ο τεχνικός του Φωστήρα, Κριστόφ Βαζέχα τόνισε πως οι παίκτες του έκαναν πολλά λάθη απέναντι στον Ηρακλή Ψαχνών. Όπως δήλωσε στη συνέντευξη Τύπου:
 «Στο πρώτο ημίχρονο δεν είχαμε καλή απόδοση και, σίγουρα, ήταν δύσκολο και για τις δύο ομάδες να αγωνιστούν σε αυτό το γήπεδο που ταλαιπωρήθηκε τις τελευταίες ημέρες από την βροχή. Είχαμε απέναντί μας μια ομάδα που γνωρίζαμε πως είναι επικίνδυνη στις επιθέσεις της, αλλά και στις αντεπιθέσεις της.
Ήταν φανερό πως όποιος σημείωνε πρώτος γκολ σε αυτό το ματς θα έπαιρνε και τη νίκη. Παρότι δεχθήκαμε γκολ, μπήκαμε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο και καταφέραμε να ισοφαρίσουμε. Μετά το 1-1 προσπαθήσαμε να κερδίσουμε το ματς και ξεχάσαμε ότι τα Ψαχνά είναι πολύ καλά στις κόντρα επιθέσεις. Μετά το 2-1 έμενε λίγος χρόνος και υπήρξαν λίγες καλές στιγμές. Σίγουρα είναι δύσκολες στιγμές για όλους μας στην ομάδα, αλλά θα προσπαθήσουμε με οδηγό τις τελευταίες μας εμφανίσεις, τη νίκη στην Επισκοπή και την ισοπαλία με την Ερμιονίδα, να βελτιωθούμε και να κάνουμε το καλύτερο».