Κυριακή 31 Ιανουαρίου 2016

ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΤΗΣ κ 15 - ΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ 2-0!

fostiras2015-8

Η ομάδα της Καλλιθέας με την έναρξη του παιχνιδιού έφτασε κοντά στο γκολ όταν κέρδισε φάουλ έξω από την περιοχή.
Ο Συρανίδης το εκτέλεσε και η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι, στο 12 λεπτό ο Ελληνάκης έφυγε μόνος του στην επίθεση αλλά δεν κατάφερε να πλασάρει τον τ/φ του Φωστήρα με αποτέλεσμα να χαθεί άλλη μια ευκαιρία για γκολ.
Στο 18λεπτό και στην πρώτη επίθεσή του ο Φωστήρας κατάφερε να ανοίξει το σκορ.
Στο 20λεπτο, η ομάδα της Καλλιθέας φάνηκε να επηρεάζεται από αυτήν την εξέλιξη και να έχει χαθεί η ηρεμία της και σαν να μην έφτανε αυτό στο 28λεπτο η ομάδα του Φωστήρα έφτασε και σε δεύτερο τέρμα κάνοντας το 2-0 και να κλείνει το πρώτο ημίχρονο.
 Αξίζει να σημειωθεί πως το παιχνίδι παρακολούθησαν περίπου 150 φίλαθλοι. Στο δεύτερο ημίχρονο η Καλλιθέα μπήκε πολύ δυνατά αλλά χωρίς να καταφέρει να πετύχει κάποιο τέρμα.
Στο 5λεπτο του β ημιχρόνου η Καλλιθέα έμεινε και με δέκα παίκτες σε αποβολή του Φραγκογιάννη αλλά αυτό δεν άλλαξε το παιχνίδι τις Καλλιθέας που συνέχιζε να πιέζει κάνοντας πολλές ευκαιρίες χωρίς να μπορεί να βάλει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα και το τελευταίο σφύριγμα βρήκε την ομάδα του Φωστήρα νικήτρια.

ΠΗΓΗ: pameathlitika.gr