Τρίτη 29 Νοεμβρίου 2016

ΜΑΡΙΟΣ ΜΠΙΤΣΑΝΗΣ: ''ΘΕΛΑΜΕ ΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΒΑΘΜΟΥΣ''

Μετά από 2 ήττες και μία ισοπαλία ο Φωστήρας επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας του Ζευγολατιού με 1-0 για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.
Η ομάδα του «Ταύρου» μπήκε αποφασισμένη για το τρίποντο και κατάφερε να το πάρει χάρις σε ένα τέρμα του Μάριου Μπιτσάνη.
Ο Μεσσήνιος επιθετικός, μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής:

«Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι απέναντι σε έναν καλό αντίπαλο. Ο αγωνιστικός χώρος ήταν «βαρύς» καθώς έβρεχε καταρρακτωδώς πριν και κατά τη διάρκεια του αγώνα.
Και οι δυο ομάδες καίγονταν για βαθμούς αλλά εμείς μπήκαμε αποφασισμένοι να πάρουμε τους τρεις βαθμούς της νίκης. Καταφέραμε να σκοράρουμε στο πρώτο ημίχρονο και να επιβάλουμε το ρυθμό μας.
Στο δεύτερο ημίχρονο ισορρόπησε το Ζευγολατιό αλλά καταφέραμε και κρατήσαμε την πολυπόθητη νίκη καθώς προερχόμασταν από δύο ήττες και μια ισοπαλία.
Επόμενο ματς εκτός έδρας είναι με αντίπαλο την Δόξα Μεγαλόπολης και θα επιδιώξουμε να πάρουμε ένα καλό αποτέλεσμα σε μια δύσκολη έδρα»