Σάββατο 14 Ιανουαρίου 2017

ΔΕΥΤΕΡΗ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΜΑΣ!

Φωτογραφία του Spiros Koutoukis.

Δεύτερη ισοπαλία σε ισάριθμα παιχνίδια για τους νέους του ΦΩΣΤΗΡΑ, στην δεύτερη φάση του πρωταθλήματος της ΕΠΣΑ!
Ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ αναδείχθηκε ισόπαλος στο γήπεδο του Μοσχάτου 1-1 με αντίπαλο τον ΑΟ Γλυφάδα!
Η ομάδα μας, που ήταν πολύ καλύτερη, έχασε πληθώρα ευκαιριών ενώ είχε και δυο δοκάρια.
Μελανό σημείο του αγώνα ήταν ο σοβαρός τραυματισμός στο α' ημίχρονο του ποδοσφαιριστή της Γλυφάδας Τσομόκου που διακομίστηκε με ασθενοφόρο στο Νοσοκομείο.
Μάλιστα εκδόθηκε και ανάλογη ανακοίνωση:
''Οι άνθρωποι του ΦΩΣΤΗΡΑ εύχονται ταχεία ανάρρωση στον ποδοσφαιριστή του ΑΟ Γλυφάδας Αντώνη Τσομόκου για τον σοβαρό τραυματισμό του στο α' ημίχρονο του αγώνα''
Επόμενο παιχνίδι .....
Εκτός έδρας με την Καλλιθέα!

Στους παίδες η ομάδα μας ηττήθηκε από την Ελπίδα Αγ. Αναργύρων με 3-1, για την δεύτερη φάση του πρωταθλήματος παίδων της ΕΠΣΑ!
Η ομάδα μας πάντως, τα έχει με την .... τύχη της αφού σπατάλησε τις ευκαιρίες για να πάρει εκείνη την νίκη.
Χαρακτηριστικό είναι ότι ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ βρέθηκε τέσσερις φορές τετ α τετ με το τέρμα, χωρίς όμως το επιθυμητό αποτέλεσμα!