Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές, στον προπονητή, στους γυμναστές, στους διοικούντες (από την αρχή της περιόδου, ως σήμερα), στους εξωδιοικητικούς που παρέχουν υλική υποστήριξη, αλλά και στους υπέροχους αυτούς φιλάθλους μας, που αψηφώντας τις οικονομικές δυσκολίες, δίνουν μαζικά το παρόν, όπου βρίσκεται η ομάδα.
Ιδιαίτερη αναφορά στην νεολαία μας! Τα παιδιά της Yellow Army που ακολουθούν παντού την ομάδα και κάθε Κυριακή και δίνουν τον δικό τους παλμό στις εξέδρες, χωρίς ποτέ να προβαίνουν σε ακρότητες.
Ο χθεσινός ΦΩΣΤΗΡΑΣ ήταν ο φονέας! Γιατί είχε να αντιμετωπίσει πραγματικά ένα γίγαντα!
Πράγματι, η Τριγλία ήταν η καλύτερη ομάδα που έχουμε παίξει. Μια ομάδα, που ενώ τα έπαιζε ''όλα για όλα'', έπαιξε γρήγορο, τεχνικό και καθαρό ποδόσφαιρο.
Από την άλλη, η ομάδα μας, έδωσε χώρο στον αντίπαλο στο πρώτο ημίχρονο, με εμφανή στόχο να κρατήσει το μηδέν, και να προσπαθήσει να ''κλέψει'' το παιχνίδι.
Στις αρχές του δεύτερου μέρους όμως, η Τριγλία προηγήθηκε.
Αυτό ήταν το έναυσμα του θυμού του φονέα!
Οι παίχτες μας ντοπαρίστηκαν!
Ντοπαρίστηκαν από τον Κώστα Ψυρόπουλο, που δεν σταμάτησε λεπτό να τους παροτρύνει.
Ντοπαρίστηκαν, από τον πάγκο, που όλοι όρθιοι έδιναν οδηγίες.
Ντοπαρίστηκαν, από τους εκατοντάδες φιλάθλους μας, που δεν έπαψαν στιγμή να φωνάζουν το ''Φωστηράρα ολέ''
Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα οι ποδοσφαιριστές μας, αντί για ''βαρίδια'' στα πόδια τους, να έχουν ''φτερά'' και να δημιουργούν φάσεις, όπου σε μια απ' αυτές έγινε το 1-1.
Όμως η ομάδα δεν έμεινε εκεί!
Δεν συμβιβαζόταν ούτε με την ισοπαλία!
Άσκησε μεγάλη πίεση στο αντίπαλο και το γκολ της νίκης ήρθε φυσιολογικά, έστω και στο τελευταίο λεπτό.