Σάββατο 28 Μαΐου 2016

ΕΤΣΙ ... ''ΠΗΓΑΜΕ'' ΦΕΤΟΣ!

ΟΦΗ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ 2

Συνεχίζουμε το τελευταίο μέρος των στατιστικών της φετινής περιόδου, από το αρχείο του fostiras-1926.blogspot.gr.
  • 42-22 τα γκολ για την ομάδα μας φέτος. 21-13 στο α' ημίχρονο και 21-9 στο β' ημίχρονο.
  • 6 πέναλτι κέρδισε φέτος ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ (ευστόχησε σε όλα ο Δωροβίνης), ενώ 4 οι αντίπαλοί μας (άστοχο το ένα).
  • 2 αυτογκόλ πέτυχαν παίχτες του ΦΩΣΤΗΡΑ. Ο Βελέτης στο 35' (στον Ιάλυσο) και ο Παραράς στο 9' (με Ιωνικό).
  • 5 φορές είδαμε την μπάλα να χτυπά στο δοκάρι. Δύο από τον Καιμακαμούδη και από μία από τους Ζαγοριανό, Όκμποε, Ντάφλα.
  • 9 φορές αποβλήθηκαν παίχτες του ΦΩΣΤΗΡΑ. Από δυο ο Μάναλης και ο Χαλκιάς και από μια ο Μαγγίνας, Ζαγοριανός, Όκμποε, Παραράς, Λάσκαρης. Οι αντίπαλοί μας έπαιξαν με παίχτη λιγότερο, 4 φορές. Επίσης, δυο φορές αποβλήθηκε ο Κώστας Ψυρόπουλος (σε Ρόδο και Μοσχάτο).
  • 31 ποδοσφαιριστές φόρεσαν την φανέλα του ΦΩΣΤΗΡΑ την φετινή περίοδο. Όλοι οι παίχτες έγιναν ή μπήκαν αλλαγή εκτός από τους τρεις τερματοφύλακες και τον Τσιμικλή που αποχώρησε μετά την πρώτη αγωνιστική. Ο Καιμακαμούδης είχε τις περισσότερες αλλαγές 22 (11 μπήκε και 11 βγήκε) και ακολουθούν: Ζαγοριανός και Στάμος 19, Ντάφλας 16, Όκμποε και Κούτρος 12, Ταχματζίδης 11, Βελέτης, Γεροκωνσταντής, Σκάρος 7, Λάσκαρης, Καλημέρης, Σελμανάι 5, Νικολόπουλος, Δωροβίνης, Μπάτσι, Κολιόπουλος 3, Μαγγίνας, Ντάλλας, Μάναλης, Κόπελας, Κουτσούμπας, Ιατρού 2, Χαλκιάς, Παραράς, Σταμπούλογλου, Ποστόλης 1.