Κυριακή 11 Μαρτίου 2018

ΠΟ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΣ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ 1-0

Αποτέλεσμα εικόνας για ΦΩΣΤΗΡΑΣ

Άλμα  παραμονής έκανε ο ΠΟΑ που χάρις σε γκολ του Τριανταφύλλου επικράτησε με 1-0 του Φωστήρα και ουσιαστικά βρίσκεται με το ένα πόδι στη Γ’ Εθνική.
Οι πράσινοι παρότι βρήκαν απέναντι του μια καλοδουλεμένη ομάδα τα κατάφεραν και πλεόν κοιτάζουν με αισιοδοξία το μέλλον
ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ
3′ Σουτ Χατζηανδρέου η μπάλα άουτ
4′ Μεγάλη φάση για τον ΠΟΑ. Μετά από κόερνε του Ρουμπάκη ο Τριανταφύλλου έκανε το σουτ όμως ο Αθανασόπουλος έδιωξε δύσκολα
5′ Κεφαλιά Χαρίτου η μπάλα άουτ
11′ Τρομερή χτύπημα φάουλ του Δωροβίνη, ο Παπαδάκη ςκάνει άστοχη έξοδο όμως η κεφαλιά του Σίμωσης περναέι λίγο αουτ.
21′ Μεγάλη φάση για τον Φωστήρα. Με εξαιρετική σέντρα ο Πατσατζόγλου βρήκε τον Κωνσταντίνδη όμως η κεφαλιά του τελευταίου πέρασε άουτ
25′ Σουτ του Φραγκιαδάκη η μπάλα άουτ
34′ Φνάζει για πέναλτι ο Φωστήρας σε μαρκάρισμα του Κωνσταντινίδη από τον Χαμαλάκη
36′ Κόρνερ Νταμπου, ο Πετράκης δεν κάνει την προβολή όπως θα ήθελε και ο Αθανασόπουλος μπλοκάρει
37′ Σέντρα Δωροβίνη κεφαλιά Καλημέρη η μπάλα άουτ.
49′ Ζητάει πέναλτι πάνω στν Ρουμπάκη ο ΠΟΑ.
62′ Ο ΠΟΑ κερδίζει πέναλτι όμως ο Αθανασόπουλος δηλώνει παρών και απεκρούει την εκτέλεση του πρώτου.
68 1-0 Ο ΠΟΑ σε κεφαλιά του Τριανταφύλλου
Πάντως η εικόνα που ουσιαστικά καθήλωσε το ματς ήταν η φάση του 86′ όταν ο Πέτρος Καλημέρης φαίνεται ότι δέχτηκε διπλό χτύπημα με σκούπα από φίλαθλο που ήταν στο γήπεδο. Ασφαλώς ο παίκτης έπεσε κάτω και έδειξε ανήμπορος να συνεχίσει.
Το ματς συνεχίστηκε μετά από πεντε λεπτά και ο ΠΟΑ πήρε τη νίκη.
ΠΟΑ (Μανώλης Σουτζής) Παπαδάκης, Βρεττός, Πατινιώτης, Τζανής, Χαμαλάκης Πετράκης, Χαρίτος, Ρουμπάκης, Φραγκιαδάκης, Τριανταφυλλου, Χατζηανδρέου (27′ λ.τρ. Ντάμπος).
ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Πάρης Ανδράλας) Αθανασόπουλος, Χουσουλάκης, Μανδύλης (77′ Πρίκας), Πατσσατζόλου, Τσώνης, Καλημέρης, Δωροβίνης (73′ Πίσσας), Σκάρος, Σίμωσης (68′ Νάστος), Α. Κωνσταντινίδης, Παπανικολάολυ (55′ Ζαγοριανός).
ΠΗΓΗ:stoplekto