''ΔΙΠΛΟ'' ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΥΛΟ Ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ (1-2)

TΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ: Σήμερα το πρωί ολοκληρώνεται η προετοιμασία. Κομπλέ για το τρίποντο
Από το παιχνίδι του α' γύρου

Το πρώτο τρίποντο εκτός έδρας πήρε σήμερα ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ στην Πύλο!
Από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, η Πύλος, προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον Φωστήρα και τα κατάφερε στο 5΄, όταν ο αμαρκάριστος Ρούσσης με κεφαλιά από κοντά έκανε το 1-0.
Με την πάροδο του χρόνου, ο Φωστήρας, ισορρόπησε το παιχνίδι χωρίς όμως να μπορεί να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ.ως το τέλος του πρώτου 45λεπτου!
Στο β' ημίχρονο ο φονέας μπήκε πιο αποφασισμένος και στο 51' ο Μήτκας έφερε το ματς στα ίσα.
Ο Φωστήρας όμως δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα.
Έτσι, ο Βλάχος,δευτερόλεπτα από την είσοδό του στον αγώνα, έδωσε την νίκη στον Φωστήρα στο τελευταίο λεπτό του αγώνα.