Σάββατο 25 Φεβρουαρίου 2017

Λ. ΣΕΜΟΣ: (ΠΡΟΠ. ΑΣΤΕΡΑ ΑΜΑΛ) ''ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ Ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ''

Ο προπονητής του Αστέρα Αμαλιάδας κ.Λάζαρος Σέμος μετά το τέλος του αγώνα με τον ΦΩΣΤΗΡΑ, μεταξύ άλλων δήλωσε:

«Θα ήθελα να ευχηθώ στον κ. Παντελή καλή συνέχεια στα Χανιά. Η νίκη μας ήταν σημαντική βαθμολογικά, αλλά και ψυχολογικά, γιατί θέλαμε να έχουν συνέχεια οι καλές εμφανίσεις. Η νίκη αποκτά μεγαλύτερη σημασία,
γιατί είναι απέναντι στον Φωστήρα, που πέρα από αυτό που τον ακολουθεί από τα προηγούμενα χρόνια, ακόμα και σήμερα είναι μια καλή ομάδα, έμπειρη, με καλούς
παίκτες και καλό προπονητή. Ο Φωστήρας είχε μια υπεροχή στις αρχές του κάθε ημιχρόνου. Όμως ισορροπήσαμε το παιχνίδι και καταφέραμε να αντιστρέψουμε αυτή την εικόνα. Ευτυχήσαμε να προηγηθούμε με 1-0 στο ημίχρονο. Ήταν ένα κλειστό παιχνίδι, που πήγε πιο πολύ στις μονομαχίες. Τα παιδιά μπήκαν στην επανάληψη με μεγαλύτερο πάθος, περισσότερη ενέργεια. Θέλαμε πάρα πολύ το παιχνίδι και αξίζουν πολλά μπράβο στα παιδιά. Αυτό φάνηκε σε κάθε μονομαχία σε κάθε δευτερόλεπτο. Με αποτέλεσμα να δημιουργήσουμε αρκετές ευκαιρίες. Χάσαμε και δυο πέναλτι. Παρά ταύτα δεν χάσαμε την πίστη μας και διατηρήσαμε αυτό το 1-0. Οπότε είμαι πεπεισμένος ότι αυτή τη νίκη θα μας δώσει πολλή δύναμη για της συνέχεια. Η ομάδα πηγαίνει από το καλό στο καλύτερο. Από τα τελευταία εννέα ματς, είχαμε τα έξι εκτός έδρας. Είχαμε δυο ήττες εκτός έδρας. Έχουμε όμως πετύχει σημαντικά πράγματα. Και με το ματς σήμερα δείξαμε ότι έχουμε και καλύτερη συνέχεια. Θέλω να ευχαριστήσω και προσωπικά και εκ μέρους των παικτών, τον κόσμο. Σήμερα η συμπαράσταση του κόσμου ήταν καταλυτική και ελπίζουμε να τον έχουμε και στη συνέχεια κοντά μας. Κοιτάζουμε να χαρούμε σήμερα τη νίκη και να προετοιμαστούμε για το επόμενο παιχνίδι με την Αχαϊκή».