Κυριακή 7 Απριλίου 2024

ΕΥΚΟΛΟ 6-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΩΣΤΗΡΑ!

Χωρίς να χρειαστεί να... ανεβάσει ταχύτητα ο Φωστήρας προσπέρασε το εμπόδιο του Ατρόμητου Πειραιά και επέστρεψε στις νίκες μετά από τρεις μήνες!

Η ομάδα του Ταύρου πήρε το «τρίποντο» με το ευρύ 6-0, ωστόσο οι ελπίδες του για παραμονή στην Κατηγορία δεν είναι κάτι περισσότερο από... απειροελάχιστες.

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Τσιμπόκας μετέτρεψε σε γκολ πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος για το 1-0, στο 15' ο χαρισματικός φορ σημείωσε το 2-0 με προβολή, στο 25' ο Λιμήτσιος με σουτ έκανε το 3-0, στο 34' ο Χοτζάι με σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 και στο 42' ο Μουκίδης με σουτ έγραψε το 5-0 που έμελλε να είναι σκορ ημιχρόνου. Στο 70' ο Χατζηκυριάκος διαμόρφωσε με προβολή το τελικό 6-0.

Διαιτητές: Μπέγκος (Αργολίδας), Κωνσταντόπουλος-Παπαγεωργίου (Αρκαδίας)

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Πρίντεζης (46' λ.τρ. Μπερικάκης), Λιμήτσιος, Γαϊτάνης, Συριόπουλος, Πεχλιβανίδης (65' Σπανόπουλος), Χατζηκυριάκος, Κατσάρας, Χοτζάι, Μουκίδης, Τσιμπόκας (75' Γκούβας), Νέρες (60' Καβαλάρης)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ(Φώτης Βολονάκης): Γκιμούσης, Λέλος, Τσάκα, Ρούστα, Ατσάβες(46' λ.τρ. Μαρκούσης), Αποστόλου, Σταθακόπουλος (90' Μπαζόρας), Κωτσερίδης (46' λ.τρ. Ζορμπάς), Ρηγόπουλος (84' Αγκόλι), Μπιλιγκαϊδης, Σανσάρογλου (46' Μούκα)