Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2024

ΑΤΥΧΟΣ Ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ - 2-2 ΣΤΟΝ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟ!

Τζάμπα βαθμούς έχασε ο Φωστήρας στο Μπραχάμι, με αντίπαλο τον Αγ. Δημήτριο!
Ο Φωστήρας αιφνιδιάστηκε στο 3ο λεπτό, όταν ο Αρώνης έκανε το 1-0 μετά από φάουλ!
Η συνέχεια ανήκει στην ομάδα μας, όπου πήρε τα ηνία του αγώνα. Έτσι στο 29 ο Κατσάρας ισοφάρισε σε 1-1. Στο 40' ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων είπε ''όχι'' στον Παπούλια για το 1-2.

Στο β' ημίχρονο ο Φωστήρας ήταν σαφώς καλύτερος και με φαουλ του Κραψίτη στο 69' έκανε το 1-2. Στο 85' ο Δάρρας μόνος με τον τερματοφύλακα απέτυχε να κάνει το 1-3, για να μιλήσει ο νόμος του ποδοσφαίρου στο 93' όπου οι γηπεδούχοι, ξανά με τον Αρώνη έφεραν το ματς στα ίσια.
Ο Φωστήρας έχει πολλά παράπονα από την διαιτησία του κ. Μπαιρακτάρη, αφού του αρνήθηκε δυο πέναλτι και απέβαλε με χαρακτηριστική ευκολία τον Κατίδη, ενώ το σκορ ήταν 1-2 για την ομάδα μας.

Διαιτητές: Μπαϊρακτάρης, Σαμοΐλης-Αραβίδης

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Σήφης Βενάκης): Σκαλαίος, Κοζάκης, Ντάφλας (50' Κασπίρης), Αγοραστός, Σέχου, Γεωργιάδης (73' Βαφειάδης), Αρώνης, Βλάμης, Πλούμης, Λίτσο (56' Κωτσοβός), Σκούμας

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Μουζάκης, Κόλλιας, Καραμπάγιας (46' Κατίδης), Ανδριόπουλος, Λώλος, Κατσάρας, Λιμήτσιος (75' Δάρρας), Παπούλιας (46' Πλουμάτος), Μπερνιδάκης, Καλογερόπουλος (95' Μπιλικαΐδης), Κραψίτης (86' Σουλελές)