Δευτέρα 30 Σεπτεμβρίου 2024

ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ!

3 Στα 3 ο φετινός Φωστήρας, κάτι σπάνιο στον τελευταίο μισό αιώνα της ιστορίας του!

Ο φετινός Φωστήρας σε κάθε παιχνίδι πάει για το αποτέλεσμα.
Στην 1η αγωνιστική μπήκε με ενθουσιασμό και στο πρώτο μισάωρο του αγώνα είχε κάνει το 2-0. Ένα τρίτο γκολ έφερε το τελικό 3-0.
 Στην 2η αγωνιστική, τον ενθουσιασμό της ομάδας μας τον απέκρουσαν τα δοκάρια (4) και η γκίνια. Έτσι το ημίχρονο, αντί για εύκολη επικράτηση έφεραν το σκορ στο 0-2 !!! Τότε ξύπνησε το ''θηρίο''!  Ο φονέας σφυροκόπησε ανηλεώς τον αντίπαλο κάνοντας την μεγάλη ανατροπή σε 3-2!
Στην 3η αγωνιστική, ο Φωστήρας, αν και μπήκε ''μουδιασμένα''  έδειξε ποιος θα είναι το ''αφεντικό''. Έχοντας πάλι δυο δοκάρια αλλά και υπεροχή στον αγώνα, ευτύχησε στο τελευταίο δεκάλεπτο να σημειώσει δυο τέρματα!

Ο φετινός Φωστήρας δείχνει ότι είναι μια ομάδα που δεν τα ''παρατάει'', σε κανένα σημείο του αγώνα, όποιο και είναι το σκορ. Στα 8 τέρματα της ομάδας μας, τα 6 είναι στο β' ημίχρονο, ενώ τα 3 απ' αυτά στο τελευταίο δεκάλεπτο.
Επίσης, ο φετινός Φωστήρας, δείχνει και πλουραλισμό στην επίθεση, αφού έχουν σκοράρει 5 ποδοσφαιριστές!
Συμπερασματικά, ο φετινός Φωστήρας έχει στόχο: Ο στόχος είναι να βάζει γκολ, ο στόχος είναι να κερδίζει ..... Στο τέλος του πρωταθλήματος θα κάνουμε τον λογαριασμό!