Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου 2024

ΦΙΛΙΚΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΩΣΤΗΡΑ!

Από το γραφείο τύπου του ΑΠΟ Κερατσινίου:

«Ισόπαλο 1-1 έληξε το φιλικό παιχνίδι της ομάδας μας με τον Φωστήρα στο Παναγιώτης Σαλπέας. Το γκολ για την ομάδα μας ο Μπουρντένης στο 75 ,ενώ το γκολ για τους φιλοξενούμενους είχε σκοράρει ο Ανδριόπουλος στο 12'.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο εκεί  όπου πέρα από το γκολ είχαν άλλες δύο καλές φάσεις  με Πλουμάτο και Κραψίτη με κορυφαία το δοκάρι το δεύτερου στο 41 σε γρήγορο τρανζίσιον.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας εμφανίστηκε πολύ καλύτερη και κατάφερε πέρα από τις ευκαιρίες με τον Λούβη στο 54 (σουτ άουτ),Αγγελάκης (61,σουτ άουτ) ήρθε η ισοφάριση με κοντινό πλασέ του Μπουρντένη στο 74 ύστερα από φάση διαρκείας και  άλλες δύο ευκαιρίες με Αγγελάκη(κεφαλιά στο 81 και Μπουρντένη (σουτ στο 83 με τον τελευταίο να κάνει προσπάθεια με λόμπα που δεν του βγήκε ….

Κερατσινι: Ασημελης,Βαττής, Τσάμης, Αγγελάκης, Σκορδίλης,Γρηγοριάδης,Σαουλιάς ,Κετίκογλου, Μπουρντένης ,Λούβης, Πιτσιρίκος

Έπαιξαν και οι  Αγγελόπουλος, Νεαρχάκος,Παπούτσογλου Β.,Παπούτσογλου Π., Μιλτιάδου,Τσελίκου, Σφυρογιαννάκης Τσελίκου, Ξυλαρδιστός, Μποζίκης.

Φωστήρας:Μαρκής,Κόλλιας, Δάρας , Καλογερόπουλος,Ανδριόπουλος,Λωλος,Κραψίτης,Κατίδης,Πλουμάτος,,Μπιλικαίδης,Σουλελές

Έπαιξαν και οι Μπερνιδάκης,Ιντρίσι,Τζούλιαν,Πρίντεζης,Σπανόπουλος,Καραμπάγιας,Βαλαβάνη».