Κυριακή 12 Νοεμβρίου 2023

ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΝΙΚΗΤΗΣ Ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ!

Αρκετά βελτιωμένος ο σημερινός Φωστήρας, πήρε το τρίποντο στο 92', αφού πιο πρίν δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ τις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν!
Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και έχασαν σημαντικές ευκαιρίες αρχικά με τον Οικονομικό με τον Μπαμπουλάκη να διώχνει πάνω στην γραμμή και στην συνέχεια με τους Τσουβαλτσίδη, Τσιμπόκα, με τις προσπάθειες αυτές να μην βρίσκουν στόχο. Ο Ερμής Ζωνιανών μετά το 30ο λεπτό πήρε μέτρα στο γήπεδο έχοντας κάποιες καλές στιγμές χωρίς αποτέλεσμα.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε με τους γηπεδούχους όμως και πάλι να έχουν ευκαιρίες με τον Οικονομικό και τον Τσιμόκα, ενώ ο Ερμής Ζωνιανών άγγιξε το 0-1 στο 63′ με τον Λίτσκα να βρίσκεται σε πλεονεκτική θέση, όμως δεν πρόλαβε να πλασάρει.
Στο 89ο λεπτό ο Ερμής Ζωνιανών έμεινε με παίκτη λιγότερο καθώς ο Κωστάκης αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα. Εκεί που όλοι πίστευαν ότι το πολυπόθητο τέρμα δεν θα 'ρθει, ήρθε το γκολ του Τσιμπόκα στο 92′ με σουτ από την μικρή περιοχή γράφοντας το 1-0 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Καραγκιολίδης, Γαιτάνης (81' Φιλιμέγκας), Πεχλιβανίδης, Τόλιος (68' Λιμήτσιος), Τσατσαρής, Γάγγος (81' Λαμπρίδης), Πανταζέλος (73 Αλέξης), Στεφάνοβιτς, Τσουβαλτσίδης, Οικονομίκος, Τσιμπόκας

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ (Στέλιος Κοζανίδης): Χρήστου, Ζερβός, Γεμιστός, Σαρρής, Πλιάτσικας, Μπαμπουλάκης, Σκουτέλης (80' Κουκούλης), Ρουμπάκης (73' Βιτώρος), Λίτσκας, Κεφαλούκος (94' Τουρνάκης), Κωστάκης.